Wygrana drużyny CLJ Korony w ostatnim sparingu przed ligą.

Udany sparing rozegrała drużyna CLJ Korony, pokonując na boisku w Nowinach seniorską drużynę Granatu Skarżysko–Kamienna 4:3.

Korona Kielce (CLJ U-18) – Granat Skarżysko-Kamienna 4:3 (3:0)

Przybysławski 5’, Płocica 26’, 35’, 56’ – Boruch 49’, Miler 61’, Sot 77’

Grad goli padł w ostatnim sparingu drużyny CLJ Korony. Od samego początku młodzi piłkarze mieli zdecydowaną przewagę, co udokumentowali golem w 5. minucie –  Jakub Przybysławski w stuprocentowej sytuacji oddał strzał lewą nogą po długim słupku. W 26. minucie Koroniarze podwyższyli prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził Kaczmarski, który zagrał do Płocicy. Napastnikowi nie pozostało nic innego jak umieszczenie piłki w bramce. W 35. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową ponownie wykorzystał Płocica. W przerwie szkoleniowiec kielczan wymienił znaczną część składu.

W 49. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Boruch zamienił na gola, oddając kapitalny strzał z woleja z jedenastego metra. Chwilę później świetne podanie otrzymał Szymon Płocica, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w bramce, kompletując tym samym hat-tricka.

W dalszej części spotkania Koroniarze nieco utracili koncentrację, przez co dwukrotnie musieli wyjmować piłkę z siatki. Najpierw w 61. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Miler, a następnie zejściem do środka na lewą nogę akcję zakończył strzałem sprzed pola karnego Sot.

Młoda drużyna Korony 7 marca o godzinie 12 w Kielcach podejmuje Jagiellonię Białystok. Dla kielczan będzie to niezwykle ważny pojedynek, gdyż w obecnej chwili drużyna CLJ znajduje się w strefie spadkowej z pięciopunktową stratą do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Grzegorz Kotwica