Z początkiem października ruszyła akcja organizowana przez Kieleccy Patrioci – Oddaj Chwałę Bohaterom V, do której chętnie dołączyły się Żółto – Czerwone Dziewczyny Z KoronyStowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona” oraz ośrodek Kibice Razem Korona Kielce. Naszym podstawowym celem było sprzątnięcie grobów i mogił na cmentarzach, zarówno na Partyzanckim jak i na Starym, wieszanie biało-czerwonych szarf na krzyżach, umieszczanie opisów bohaterów spoczywających w tym miejscu. Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy przewinęli się przez te kilka dni pracy!
Kolejnym krokiem była zbiórka zniczy. Na wstępie brawa dla Formaster Group za okazane wsparcie od samego początku akcji. Dzięki odrobinie kreatywności wpadamy na pomysł, aby zorganizować wyzwanie między grupami działającymi na Koronie, które zachęciłoby do wspólnego rozwoju akcji. Wraz z opublikowaniem zdjęcia naszych zakupów, pierwsze grupy- Młodzieżówka Korona Kielce oraz Osiedle Barwinek – Korona Kielce zostają nominowane do wyzwania i je podejmują, a w ich ślady idą kolejne grupy:
Korona Kielce Fan Club ChęcinyKorona Kielce SADY, EG’73, Ślichowice&Dalnia Korona KielceBiałogon – Korona Kielce, FC Fanisławice, Korona Kielce FC Miedziana GóraKorona Kielce FC PółnocUltras KoronaKSM Korona KielcePionier Korona KielceNaprzód JędrzejówKorona KielceKorona Kielce FC Końskie, FC Południe, FC Wschód, Mójcza, Bilcza, Sitkówka – Nowiny, Daleszyce.

Dzięki mobilizacji udało się zebrać blisko 5 tysięcy zniczy, co przeszło nasze oczekiwania kilkukrotnie! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy sprawili, że przyniosło to tak konkretny efekt!
Część ze zniczy już 1 listopada, na finale akcji, po wspólnej modlitwie, została odpalona na kieleckich cmentarzach.
Organizatorzy zdają sobie sprawę, że jeszcze wiele kwestii jest do dopracowania, dlatego razem z nimi zachęcamy do działania z nami już teraz, aby za rok było jeszcze lepiej!
Mamy nadzieję, że każda następna akcja przeprowadzana wspólnymi siłami przyniesie taki sukces!