Po zwycięstwie Reprezentacji Polski z Macedonią i zapewnieniu sobie występu na Euro 2020 nadeszła pora, aby piłkarskie emocje powróciły na ekstraklasowe stadiony. Kolejnym rywalem Korony była Wisła Płock, która swoje ostatnie mecze kończyła zwycięstwami, a my wiedzieliśmy, że to będzie kolejny ciężki pojedynek, który musimy wygrać, aby móc opuścić strefę spadkową.

Na kilka dni przed meczem na osiedlach rozpoczęła się wzajemna mobilizacja, tak aby w sobotnie popołudnie w jak największym stopniu zapełnić młyn i pokazać, że jesteśmy z Koroną na dobre i na złe! Tradycyjnie już część osiedli spotkało się na przedmeczową integrację, żeby wspólnie udać się na stadion przy ulicy Ściegiennego. Przed meczem można było zauważyć transparenty pod stadionem przygotowane przez chłopaków ze Śródmieścia na temat zbliżającego się wyjazdu do Gliwic. Na meczu pojawiło się niecałe 4 tys. kibiców. Frekwencja od pewnego czasu jest kiepska tak jak i słaba jest gra naszych zawodników. Doping tego dnia również nie należał do najlepszych, poza kilkoma większymi zrywami, raczej każdy mruczał pod nosem, denerwując się na kolejną kiepską grę naszych grajków. Tego dnia wystawiamy 300-osobowy młyn i wywieszamy kilka flag oraz dwa transparenty, jeden nawołujący do wsparcia akcji „Oddaj Chwałę Bohaterom, natomiast drugi z pozdrowieniami dla kolegów z trybuny „Tomuś, Pikuś trzymajcie się!” W drugiej części spotkania cierpliwość kibiców na stadionie się wyczerpała i wielokrotnie nawoływaliśmy do piłkarzy, żeby w końcu zaczęli grać… Niestety z kiepskim skutkiem, ponieważ spotkanie kończymy przegraną i kolejne punkty są wywożone z naszego stadionu przez drużynę gości.
Kibice z Płocka przyjechali do nas transportem kołowym i stanęli na sektorze gości w liczbie 155 głów. Podczas trwania spotkania prowadzili raczej przerywany doping, ale na koniec meczu to oni cieszyli się z kolejnego zwycięstwa.

Teraz pora na wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice, wszyscy liczymy na walkę od pierwszej do ostatniej minuty! Zapisy w sklepie D3G – FAN STORE od wtorku do piątku w godzinach 10-18! Koszt wyjazdu wynosi 75 ( Bilet + Autokar ), zbiórka 13:00, wyjazd 13:30! 

Sylwia DZK