W dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019 roku pod Bełchatowem na boiskach OSiR Wawrzkowizna odbył się VI Turniej KIBICE RAZEM. Organizatorami tegorocznego Turnieju byli Polski Związek Piłki Nożnej oraz Młodzieżowe Centrum Sportu w Bełchatowie. W tym roku o tytuł najlepszego ośrodka KIBICE RAZEM konkurowało 18 drużyn. W ostatniej chwili okazało się, że niemożliwy jest przyjazd drużyny KIBICE RAZEM Polonia Warszawa, ale organizatorzy w porozumieniu z koordynatorami pozostałych ośrodków utworzyli drużynę złożoną z dzieci z obecnych drużyn pod szyldem KIBICE RAZEM. Dzięki temu rywalizacja była sprawiedliwa i każda z drużyn miała możliwość rozegrać równą liczbę spotkań. Zgodnie z regulaminem Turnieju drużyny składały się z zawodników w wieku do 10 lat.

Tegoroczna VI edycja turnieju różniła się od pozostałych. Przede wszystkim rozgrywki zostały rozłożone na dwa dni i oprócz zmagań piłkarskich na drużyny czekały konkurencje sprawnościowe. Pierwszego dnia każda z 18 drużyny reprezentujących ośrodki KIBICE RAZEM musiała stanąć do rywalizacji w 9 konkurencjach: strzał z łuku, bramka celnościowa, Jenga XXL, tor przeszkód, quiz wiedzy, bieg, żonglerka piłką nożną, drużynowy skok w dal oraz ślepy tor. Najlepsza drużyna mogła zdobyć łącznie 162 punkty. Zawody rozpoczęły się o godzinie 16 i trwały ponad trzy godziny. Niektóre drużyny bezpośrednio z boisk szły na wspólną kolację, podczas której główną atrakcją było ognisko i nieformalna konkurencja przeciągania liny. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z losowania grup i tak by podnieść atrakcyjność spotkań i wyrównać ich poziom przydział do grup opierał się na klasyfikacji punktowej pierwszego dnia.

Kolejny dzień Turnieju rozpoczął się od wczesnego śniadania tak by wszystkie drużyny były gotowe na godzinę 9:00 kiedy to rozbrzmiał gwizdek dla pierwszych potyczek piłkarskich. Każda z drużyn miała do rozegrania trzy spotkania, dwa w grupie, a kolejne w zależności od zajętego miejsca w grupie. Mecze były punktowane nietypowo, ale zgodnie z zasadami turnieju, a więc wygrana – 18 pkt., remis – 9 pkt., a przegrana – 0 pkt. Oprócz punktów, które były do zdobycia na boisku. Były 4 dodatkowe klasyfikacje. 18 punktów doliczano do konta drużyny z najmłodszym graczem (drużyna KIBICE RAZEM), dodatkowe 18 punktów otrzymywały drużyny żeńskie oraz koedukacyjne. Poza tym po 10 punktów zyskiwały drużyny, w której znalazł się Król Strzelców i Najlepszy Bramkarz Turnieju.

Po eliminacjach z konkurencji sprawnościowych los sprawił, że naszymi dzisiejszymi rywalami w grupie będzie Kibice Razem Arka Gdynia oraz Kibice Razem Motor Lublin. W pierwszym naszym meczu wygrywamy 3:1, natomiast w drugim meczu to wysokie zwycięstwo 4:0. W fazie pucharowej pokonujemy Kibice Razem Górnik Zabrze 2:1! Ostatecznie po podliczeniu punktów zajmujemy drugie miejsce w turnieju! To nasz Największy sukces w historii turniejów Kibice Razem.

Ostatni mecz VI Turnieju KIBICE RAZEM zakończył się parę minut po południu, a zaraz po nim zważywszy na coraz bardziej doskwierające słońce odbyło się uroczyste zakończenie Turnieju i wręczenie nagród. Na samym końcu była jeszcze chwila dla fotoreporterów, a uczestniczy zmagań uśmiechnięci i szczęśliwi pozowali do grupowego zdjęcia.