W ostatni weekend na bocznym boisku stadionu przy ulicy Ściegiennego odbył się XIV Letni Turniej Kibiców Korony Kielce pod hasłem 46-lecia klubu. Mimo początkowo złej pogody udało się przeprowadzić rozgrywki do końca. Przez cały dzień trwania imprezy pojawiło się blisko 500 Koroniarzy. W typowo kibolskim klimacie sezon 2019/2020 uważamy za otwarty!

Około godziny 9:00 turniej rozpoczął się od meczu jednej z najmłodszej grup na Koronie rocznika 2008, którzy zagrali między sobą pokazowy mecz piłkarski. Na zakończenie dzieciaki zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, nie zabrakło wspólnego okrzyku i zdjęcia pod hasłem „Jak dorosnę to zostanę Koroniarzem”

Do rozgrywek turnieju kibiców przystąpiło 20 drużyn, które zostały rozlosowane na cztery grupy po pięć zespołów:

Grupa A
– Ultrasi’04
– Szajka Chęciny
– Czarnów
– Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”
– FC Wschód

Grupa B
– FC Stąporków
– Białogon
– Sadovia
– Wall Street
– Torcida Ruda Śląska

Grupa C
– FC Południe
– FC Miedziana Góra
– Spartak Trnava
– Szydłówek
– YBH’01

Grupa D
– Młodzieżówka Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona”
– Naprzód Jędrzejów
– FC Łączna & Barwinek
– FC Końskie
– Ślichowice

Systemem gry każdy z każdym wyłonionych zostało osiem najlepszych, które później rywalizowały o miejsca medalowe. Oprócz kieleckich osiedli i Fan Clubów Korony na turnieju gościliśmy ekipy: Naprzód Jędrzejów, FC Spartak Trnava i Torcida Ruda Śląska. Dzięki za obecność! W przerwie pod naszymi flagami odpalamy 46 rac i głośnym okrzykiem wkraczamy w nowy sezon Ekstraklasy! Na płocie kilka flag, a także trans zapowiadający wyjazd na mecz z Rakowem Częstochowa.

Sportowo najlepsza okazała się drużyna z Czarnowa, która po rzutach karnych pokonała Szajkę Chęciny. Z kolei trzecie miejsce również po konkursie rzutów karnych przypadło dla grupy z FC Końskie, którzy lepiej wykonywali jedenastki od chłopaków ze Ślichowic. Ci ostatni po bardzo dobrej mobilizacji wieszają transparent zapowiadający ich wielki powrót na szlak! Puchary i medale oprócz zwycięzców trafiły także do najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju.

Cała impreza powstała przy udziale Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona”, ośrodka Kibice Razem Korona Kielce i kibiców, z tego miejsca piąteczka dla wszystkich za obecność i pomoc w organizacji‼️ 
Warto również wspomnieć o nieocenionym wsparciu naszych sponsorów: 

– Włoska Pizzeria & Trattoria
– Ministerstwo Śledzia i Wódki
– Cosinus Kielce – Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne dla Dorosłych‎
– Szkoła Jazdy Korona MM
– Piekarnia Złoty Kłos
– Octagon
– CCIG
– CeZet Bar
– Karczma Telegraf
– Muszkieter
– Souczek Detailing
– Platinum CBD
– Adrenalina
– Ultraviolet
– Fottball Masters
– Tele-Promo
– Hurtownia LE-GO

jacvs