„TYLE PIĘKNYCH CHWIL I PORAŻEK SMAK…” Tekst ten idealnie pasuje do naszego ostatniego wyjazdu do Sosnowca, ale zacznijmy od początku… Na to spotkanie organizujemy zamknięte zapisy, każde osiedle jak i FC dostaje swoją pulę biletów do dyspozycji. Na dwa dni przed meczem, bilety trafiają do ogólnej sprzedaży. W dzień wyjazdu zbieramy się o godzinie 10, by pół godziny później wyjechać w stronę Sosnowca.

Po drodze zbieramy chłopaków z Jędrzejowa, którzy tego dnia wspierali nas w 14 osób (dzięki‼️). Sama droga mija sprawnie, jednak na jednym z postojów śląska policja daje o sobie znać. Wynikiem tego zbieramy kilka mandatów. Pod stadionem czekali już nasi towarzysze z Trnavy, którzy pojawili się w 50 osób‼️ (dzięki‼️) Wejście na sektor to prawdziwa komedia. Jeden kołowrotek, przeszkody w postaci bramek. Ogólnie Stadion Ludowy to klimatyczne miejsce.

Zaraz po rozpoczęciu meczu prezentujemy oprawę poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych. Transparent + białe i czerwone kawałki materiału dają przyjemny efekt dla oka. Warto dodać że do okrzyków upamiętniających bohaterów, przyłączyli się gospodarze. Po oprawie na płocie wywieszamy pięć flag: „Scyzory Na Szlaku”, „Ś.P Małpa”, „Korona Kielce Polska”, „Korona ULTRAS Kielce” oraz „Czarnów”. Oprócz tego wisi również mała flaga Spartaka. Doping tego dnia w niektórych momentach mógł się podobać, ale w drugiej połowie wszystko siadło. Po meczu piłkarze rzucają nam koszulki, a my uświadamiamy, jaki rywal będzie gościł u nas już w sobotę. Po kilkudziesięciu minutach zostajemy wypuszczeni z sektora i udajemy się do autokarów.

Pożegnanie Spartaka i ruszamy w drogę powrotną. Od tego momentu zaczyna się zabawa, a jeszcze lepszą atrakcją jest postój na stacji benzynowej w centrum Zawiercia. Obstawa policji bardzo skromna, więc można zacząć zabawę. Po zaopatrzeniu się na stacji ruszamy w dalszą drogę. Zatrzymujemy się bez ogona na parkingu, gdzie wcześniej posypały się mandaty. Tym razem prowokatorów z nami nie było, więc zabawa z minuty na minutę była coraz lepsza. Chłopaki z autokaru Ślichowice&Dalnia Korona Kielce zarzucają nową przyśpiewkę, która w momencie staje się absolutnym hitem! Następnym autokarem, który dołączył do zabawy był Osiedle Czarnów – Korona Kielce Łączna&Barwinek Korona Kielce, gdzie to wyjazdowicze dobrze przygotowali się do tego typu postoju. Masa odpalonej pirotechniki, wspólny śpiew. Można było w ten sposób przypomnieć jedne z najlepszych wyjazdów. KLIMAT NIE DO PODROBIENIA‼️ Dalsza droga mija spokojnie i w Kielcach meldujemy się ok godziny 22.

Podsumowując, tego dnia meldujemy się w sektorze gości w 360 osób (50 Spartak Trnava, 14 Naprzód Jędrzejów). Mecz przegrywamy 4:1. Już w sobotę o godzinie 18:00 na Suzuki Arenie podejmujemy drużynę wisły Kraków.

Nie trzeba nikomu mówić, że tego dnia na młynie obecność jest obowiązkowa‼️

W SOBOTĘ WIDZIMY SIĘ NA SEKTORZE‼️

TYLKO ZWYCIĘSTWO‼️