Już w najbliższą niedzielę, 5 września, odbędzie się długo wyczekiwane wydarzenie – „10-lecie Bandy Świrów – jubileusz kultowej drużyny Korony Kielce”. To projekt, który w głosowaniu kielczan zwyciężył w ramach Budżetu Obywatelskiego. Impreza odbędzie się na stadionie przy ul. Szczepaniaka, w Kielcach w tym czasie pojawi się wielu idoli kibiców Korony, z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim na czele. Całość wydarzenia uświetni mecz w wykonaniu legendarnej „Bandy Świrów”.

Obecność na jubileuszu potwierdziło kilkudziesięciu byłych lub jeszcze czynnych zawodników, którzy w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 reprezentowali barwy Korony – m.in. Kamil Kuzera, Maciej Korzym, Paweł Golański, Tomasz Lisowski czy Aleksandar Vuković, który zamierza przyjechać z samej Serbii. Na imprezie pojawi się także szeroki, 10-osobowy sztab szkoleniowy. Będzie miał on nie lada wyzwanie, by wyselekcjonować wyjściowy skład na mecz dnia – „Banda Świrów” kontra Kibice Korony Kielce. Obydwie drużyny wyjdą na to spotkanie w specjalnych, dedykowanych strojach od firmy 4F, z logiem jubileuszu. 

To nie jedyna atrakcja niedzielnego popołudnia. W związku z historycznym wymiarem imprezy, mecz dnia poprzedzą także… derby Kielc w wykonaniu Oldbojów Korony i Oldbojów Błękitnych. Dla starszych kibiców może być to doskonała okazja do przywołania wspomnień sprzed nawet kilkudziesięciu lat. Z kolei przystawką przed spotkaniem dnia będzie mini-mecz „Bandy Świrów” z dziećmi z drużyny AMP Futbolu – Megamocni Kielce oraz Fundacji DOGadanka. Dla najmłodszych fanów przewidziano strefę dla dzieci, m.in. z fotobudką, watą cukrową czy malowaniem twarzy przez „Żółto-czerwone dziewczyny z Korony”.

Organizatorem imprezy jest fundacja DOGadanka, a oficjalnymi partnerami m.in. Miasto Kielce, klub Korona Kielce, Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona” czy firmy stale współpracujące z żółto-czerwonym klubem – Suzuki Motor Poland i 4F.

Start jubileuszu w niedzielę, 5 września o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy! Jednocześnie informujemy, iż z uwagi na miejsce oraz obostrzenia, w imprezie nie będzie mogło wziąć udziału więcej niż 999 osób.