W 29. kolejce PKO Ekstraklasy już we wtorkowy wieczór Korona Kielce zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Zagłębie to 10. drużyna w tabeli. „Miedziowi” po wznowieniu rozgrywek przed dwa tygodniami nie odnieśli porażki. Wygrali jedno spotkanie i jedno zremisowali. W dwóch meczach zdobyli aż sześć goli, a stracili trzy. Trzykrotnie Dominika Hładuna w miniony weekend pokonali piłkarze Lecha Poznań Filip Starzyński to największa gwiazda lubińskiej ekipy dowodzonej przez Martina Ševelę. Rozgrywający drużyny z województwa dolnośląskiego w obecnym sezonie w 28 meczach (nie opuścił żadnego spotkania) zdobył 6 goli i zaliczył 8 asyst. Pomocnik charakteryzuje się dobrym strzałem z dystansu, oraz przeglądem pola. Słabe strony to niepewna linia obrony oraz niestabilna forma. W ostatnim ligowym meczu pomiędzy oba drużynami kielczanie pokonali Zagłębie 1:0 po golu byłego napastnika lubinian Michala Papadopulosa.

Foto: Piotr Polak/PAP