Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona” wyraża głębokie zaniepokojenie doniesieniami medialnymi dotyczącymi sytuacji formalno-prawnej i finansowej związanej z Klubem Korona Kielce. Tym samym apelujemy do właścicieli klubu – władz spółki Korona Invest GmbH oraz włodarzy Miasta Kielce o poczynienie odpowiednich kroków w celu odnalezienia wyjścia z tej ciężkiej dla Klubu sytuacji. Jednocześnie oczekujemy od Zarządu Klubu zrobienia wszystkiego co leży w ich kompetencjach, aby cały ten proces wspomóc.

 

Wiemy, że obecna sytuacja formalno-prawna oraz finansowa Klubu ma też swoje przełożenie na aspekt sportowy drużyny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż będąc piłkarzem i nie znając najbliższej przyszłości zawodowej ciężko jest wykonywać należycie swoją pracę. Apelujemy jednak do zawodników naszej ukochanej drużyny – jeżeli jesteście profesjonalistami w swoim fachu, a wierzymy, że za takich się uważacie, to na boisku skupicie się na grze w piłkę i dacie z siebie 1973%!

 

Zwracamy się również z apelem do wszystkich kibiców, którym dobro Korony leży na sercu. Przyjdźcie na najbliższy mecz, udowodnijcie, że w myśl starego porzekadła „kibicem się jest, a nie bywa”. Nasz klub jeszcze nigdy nie był z punktu widzenia sportowego w tak trudnej sytuacji. Wiemy, że wyniki sportowe nie zachwycają,            a wręcz zniechęcają do przyjścia na stadion, jednak nie zostawiajmy Korony samej  w tak trudnej sytuacji. Cytując wypowiedź Kuziego sprzed kilku miesięcy – „zjednoczmy się po to, bo to może nigdy nam nie wrócić!”

 

RAZEM obrońmy Ekstraklasę w Kielcach!

 

Kibice Korony Kielce