Przedstawiamy Państwu kolejną relację z naszych działań przeprowadzonych podczas zimowej przerwy ligowej. Pomysłodawcą, koordynatorem i główną twarzą akcji był J. Nie zapominamy też o innych osobach, które się włączyły w akcję, ale o tym napisał poniżej już sam zainteresowany.
J. chapeau bas!

POMOC KRESOWIAKOM!!

Widząc duże zainteresowanie na osiedlu akcją pomocy sprzed roku, postanawiamy w tym roku wziąć całą organizację na swoje barki jako Osiedle Czarnów – Korona Kielce. Szybkie rozmowy, spotkania z grupami na Koronie i decyzja, mamy 3 tygodnie na zbiórkę. Wszyscy za pomysłem wiec działamy! Konsultacje z chłopakami z Naprzód Jędrzejów, którzy byli już w Solecznikach i zaczynamy wspólnie to dogrywać. Zbieraliśmy w głównej mierze art. spożywcze i zabawki, jednak chemia, ubrania, książki i inne rzeczy także były zbierane.
Sama akcja i zbiórka przerosła moje oczekiwania więc z tego miejsca chciałem podziękować w imieniu tych wszystkich ludzi którym pomogliśmy!! Zebraliśmy artykułów niezbędnych do życia na ponad 30 tysięcy złotych! Wszystkim grupom i osiedlom na Koronie bardzo dziękuję i mam nadzieję, że za rok pomożemy 10 razy bardziej i prężniej!! Do akcji przyłączyła się także ekipa chłopaków z Iskra Kielce wiec dzięki i Wielki Szacunek! Swoją cegiełkę dołożyła także firma Formaster Group, która przekazała Stowarzyszeniu Kibiców „Zjednoczona Korona” środki na zakup części darów. Wszystkie dary magazynowaliśmy w ośrodku Kibice Razem Korona Kielce.
Sam wyjazd zaplanowaliśmy na noc w 2 dzień Świąt, wiec w Wigilię czas spędzamy od rana w kilka osób razem aby porobić paczki i popakować towar.
26 grudnia godzina 23 i przyjeżdżają chłopaki z Naprzodu z własnymi paczkami. Początkowo wielka zagadka czy uda nam się zapakować z taką ilością towaru, jednak Bóg nad nami czuwa i dosłownie na styk wszystko się mieści w „lekko” przeciążonym busie.
Podróż do rejonu Solecznickiego trwa dla nas około 11 godzin i na miejscu czeka już na nas Tadeusz Romanowski, założyciel Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach. WIELKI człowiek, WIELKI patriota! TAKICH ludzi potrzebuje nasz kraj! To on w głównej mierze pomaga Polakom żyjącym w skrajnej biedzie na tych ziemiach i dba o to aby Polska była tam zachowana w sercach i umysłach tych ludzi, mimo, że nasz rząd totalnie o nich zapomniał… Historia Tadeusza jest niesamowita i każdemu, kto go pozna polecam z nim porozmawiać o tym co przeżył i jak to wszystko się zaczęło oraz jak trwa.
Od tego momentu zaczyna się 3 dni jeżdżenia po rodzinach z paczkami, zrobiliśmy wspólnie kilkaset kilometrów. 3 dni prawdziwej lekcji historii. 3 dni łez, smutku i strasznego bólu, że aż tak to wszystko źle wygląda… jednocześnie 3 dni WIELKIEJ DUMY z naszego narodu i jego historii. Rozmowy z rodzinami dają wiele do myślenia na temat ówczesnych „patriotów” czy ludzi „wierzących” i tego jak oni sami są traktowani przez np. Litewski rząd.
Tam jest nadal POLSKA! Tym ludziom należy się pamięć i pomoc w trudnych czasach i o to apeluję do wszystkich, udowodniłem kolejny raz, że jak się chce, to się da i dobro powraca, więc mam nadzieję, że za rok wspólnie z chłopakami z Naprzodu Jędrzejów i A. ogarniemy pomoc na szeroką skalę, bo pomysłów już jest masa!! Proszę ludzi tylko o pomoc, bo uwierzcie na słowo, ten wyjazd odmienił moje życie i jeśli sami nie zadbamy o dobro i pomoc, to nie będziemy jej godni w ciężkich chwilach jak nas to spotka…
Radość dzieci z zabawek i jedzenia niesamowita. Odwiedzamy również Polski Dom Dziecka gdzie rozdajemy paczki oraz trochę gadżetów idzie od chłopaków z Naprzodu.
Przez te 3 dni odwiedzamy bardzo wiele grobów Polskich Bohaterów, miejsca pamięci narodowej, Wilno oraz Ponary. Polecam każdemu wyjazd w te rejony, niesamowite przeżycie… bardzo groźna sytuacja miała miejsce na powrocie, jeden bus od nas dachował przez bardzo trudne warunki na jezdni, a drugi cudem się z tego uratował, więc to kolejny dowód na to ze Bóg nad nami czuwa i dane nam jeszcze żyć i pomagać innym, a bus? „TO SIĘ WYKLEPIE” najważniejsze, że wszyscy żyją. 🙂
Ja mógłbym tu pisać historie, które słyszałem, rzeczy, które widziałem, jednak to wszystko nie odda tego jak tam jest naprawdę… to wyjazd, który zdecydowanie odmienił moje życie i spojrzenie na proste sprawy, na wiele rzeczy, na które narzekamy…
Niebawem ruszamy z akcją pomocy Solecznikom, wiec liczę także na duży odzew i pomoc w organizacji, bo tym razem było ciężko czasowo wszystko ogarnąć.
Na koniec podziękowania za wspaniałą Polską gościnę dla Tadeusza Romanowskiego, za to co robisz i za to jakim jesteś człowiekiem. Podziękowania dla chłopaków z Naprzodu Jędrzejów, którzy świecą przykładem w tego typu akcjach i trzeba się tego uczyć oraz dla wszystkich ludzi którzy pomogli w jakimkolwiek stopniu.
Bądź dobrym człowiekiem i pomagaj zawsze kiedy trzeba i możesz pomóc!!
WIELKA POLSKA NA WIEKI!!!!