Pomimo tego, że w grudniu, po rundzie jesiennej piłkarze udali się na odpoczynek, my jako kibice nie zwolniliśmy tempa. Dalej zajmowaliśmy się „swoimi sprawami”, czyli przygotowaniami do następnych meczów, wojaży po Polsce czy organizacją akcji charytatywnych. Teraz, gdy już wystartowały rozgrywki pragniemy z Państwem podzielić się tym, co robiliśmy przez ostatnie dwa miesiące. Dlatego też przez najbliższe dni będziemy publikowali krótkie relacje z naszych działań.

Na początek Mikołajki na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego na Kieleckim Czarnowie.

Jak co roku w Mikołajki postanowiliśmy umilić pobyt w szpitalu najmłodszym pacjentom. W akcji uczestniczyli przedstawiciele takich organizacji i grup jak – Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”Fundacja DOGadankaKorona KielceKibice Razem Korona KielceŻółto – Czerwone Dziewczyny Z Korony oraz Sklep ALIK. Dzień wcześniej wybieramy się na zakupy. Dzięki wsparciu firmy Formaster Group kupujemy słodycze i owoce. Zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem Sklep ALIK przekazuje zabawki oraz przybory szkolne. Do tego dobieramy gadżety ze sklepu D3G – Fan Store, a klub przekazuje swoje gadżety ze Sklepu Kibica. Wspólnie udaje nam się skompletować 40 paczek. O godzinie 11 spotykamy się w Szpitalu Wojewódzkim. Jest z nami dwóch zawodników Piotr Pierzchała i Milan Radin oraz Scyzio. Udajemy się na oddział chirurgii dziecięcej i zaczynamy rozdawać prezenty od Mikołaja młodym pacjentom. Wśród najmłodszych największą furorę robi Scyzio, Ci trochę starsi robią sobie pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami. Cieszymy się, że chociaż na chwilę możemy umilić dzieciakom pobyt w szpitalu i widząc uśmiechy na ich twarzach utwierdzamy się w przekonaniu, że warto pomagać!