„Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!”
(Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)
Po 3 latach dzięki staraniom Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci i Zjednoczonych Grup Kibiców Kieleckiej Korony do Kielc wraca Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Będzie to już VI edycja tego wydarzenia, tym razem w nowej formule. Cel marszu pozostaje niezmienny! Nadal będziemy przypominać o tych, którzy stanęli w obronie naszej Ojczyzny rozszarpywanej przez okupantów. Ich poświęcenie i trud są dla nas lekcją wskazującą sposób w jaki mamy miłować naszą ojczyznę oraz uczą poświęcenia dla niej, jakże potrzebnego także w czasach pokoju.
VI Kielecki Marsz Żołnierzy Wyklętych nie zorganizuje się jednak sam. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania! Czy przyjdziesz na niego z dumą, by oddać należny hołd tym, dzięki którym mówisz dziś w pięknym ojczystym języku? A może przyjdziesz „odklepać” swoją obecność. Jeśli zabierzesz znajomych i rodzinę, może być liczny. Może też być niewielki, gdy będziesz tylko obserwował jak inni męczą się za Ciebie.
VI edycja Marszu poświęcona zostanie Bohaterom naszego rejonu, którzy tak jak Ty żyli w tym mieście, chodzili po tych ulicach i tworzyli tę samą społeczność! Oni nie zawiedli! Jak będzie z Tobą? 1 marca będziemy czekać na Ciebie o 14:30 pod Cmentarzem Partyznackim. Więcej szczegółów podamy wkrótce.
Niech niesie się wieść, nadchodzi #MZW2020

Głównymi organizatorami marszu są:

Kieleccy Patrioci
Kieleccy Patrioci Sekcja Młodych
Żółto – Czerwone Dziewczyny Z Korony
Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”
Kibice Razem Korona Kielce
Oddaj Chwałę Bohaterom
D3G – Fan Store
Iskra Kielce