W trzynastej kolejce Ekstraklasy udaliśmy się do Gliwic, na mecz z tamtejszym Piastem. O godzinie 13 zbieramy się pod stadionem, by pół godziny później wyruszyć w kierunku Śląska. Po drodze robimy dwa postoje i kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem meldujemy się pod stadionem rywala. Wejście przebiega sprawnie i kilka minut po rozpoczęciu meczu wyjazdowicze obecni są już na sektorze. Przed meczem odbyła się minuta ciszy poświęcona niedawno zmarłemu byłemu trenerowi gospodarzy Angelowi Perezowi Garcii.

Tego dnia nasza liczba wyniosła 121 fanatyków, w tym jeden zakazowicz, który pozostał pod stadionem, natomiast na obiekcie zasiadło łącznie 4800 widzów. Wywieszamy trzy flagi: „Ś.P. Małpa”, „EG’73” oraz „Korona na szachownicy” i przez większość spotkania dopingujemy naszych piłkarzy z nadzieją na ligowe punkty. Pomimo niezłej gry naszych zawodników w pierwszej połowie, w drugą część spotkania lepiej wchodzą przeciwnicy, strzelając bramkę na 1:0. Taki wynik utrzymuje się już do końca spotkania.

Po meczu piłkarze podchodzą pod nasz sektor dziękując nam za wsparcie do ostatniej minuty. W drogę powrotną wyruszamy o godzinie 20:30. Robimy jeden postój i do Kielc docieramy kilka minut po godzinie 23. Na parkingu zamieniamy kilka słów z piłkarzami i nakręcamy wspólną mobilizację na domowy mecz z Zagłębiem Lubin. Do zobaczenia na wyjeździe w Poznaniu!

Baku Bilcza