W najbliższą sobotę Korona Kielce zmierzy się z liderem Ekstraklasy Lechią Gdańsk. Gdańszczanie pod opieką trenera Stokowca radzą sobie bardzo dobrze w lidze, Lechia w poprzednim sezonie zwyciężyła aż 12 meczy i jeszcze żadnej drużynie nie udało się jej pokonać w Gdańsku.

Na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę z zawodników obecnej kadry Gdańszczan? Na pewno na Flávio Paixão, który walczy o koronę króla strzelców w naszej lidze, ma na swoim koncie już 13 bramek. W Lechii gra również były reprezentant Polski Artur Sobiech, na którego też trzeba mieć oko. Jeśli chodzi o nieobecnych piłkarzy naszego rywala, na pewno nie zagra Patryk Wolski leczący kontuzję do końca sezonu.

W poprzedniej kolejce grający u siebie Lechici pokonali 2:1 Pogoń Szczecin, a decydującą bramkę strzelił Paixão. Przed Koroną ciężki mecz i choć nie jesteśmy faworytem tego spotkania to gramy u siebie i musimy zagrać mądrze z tyłu i wykorzystać każdy metr boiska w ataku.

Pierwszy gwizdek meczu 16.02.2019 godz. 20:30 Wszyscy na mecz‼

Foto: https://sport.dziennik.pl/