W sobotę 5 stycznia odbyła się już XI Patriotyczna Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było „Zło dobrem zwyciężaj”. Dobrze znana wszystkim Polakom dewiza Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym roku postanawiamy dotrzeć do Częstochowy pociągiem.

W sobotni poranek zbieramy się na dworcu i w liczbie 8 osób ruszamy w stronę Jasnej Góry. Po niecałych dwóch godzinach jesteśmy na miejscu. Pielgrzymkę rozpoczynamy od Mszy Świętej, która rozpoczęła się o godzinie 12:00 prowadzona tradycyjnie przez ks. Jarosława Wąsowicza. Jak co roku kaplica wypełniona była po brzegi kibicami z całego kraju. Nie zabrakło również kibiców z zagranicy: Węgier, Litwy, Ukrainy czy Białorusi. Msza tradycyjnie została zwieńczona modlitwą o Boże błogosławieństwo dla kibiców i ojczyzny oraz poświęceniem barw klubowych i patriotycznych. Po Eucharystii rozpoczęły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, wśród których była m.in. Zofia Pilecka, niestety z powodu choroby nie mogła dotrzeć do Częstochowy. Po zakończonych spotkaniach nastąpił przemarsz przed pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajdujący się na Al. Sienkiewicza. Na miejscu spotykamy jeszcze kilku naszych braci po szalu wraz z chłopakami z emigracji. W asyście odpalonych rac, stroboskopów, świeć dymnych i petard hukowych odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło również wspólnie odmówionej modlitwy, okrzyków patriotycznych oraz antykomunistycznych. Po zakończeniu kierujemy się od razu na dworzec. W Kielcach jesteśmy chwilę przed godziną 20stą.


Podsumowując w XI Pielgrzymce kibiców uczestniczyło ponad 5 tyś kibiców z różnych polskich ekip, w tym ok. 20 kibiców Korony. Do zobaczenia za rok! 

Mrówa