Sami Swoi

Oktawian Skrzecz trafił do Korony przed obecnym sezonem ze Śląska Wrocław. Wrocławianie w poprzednich rozgrywkach wypożyczyli piłkarza do pierwszoligowego GKS-u Katowice. Zawodnik po powrocie z wypożyczenia zaczął testy w Koronie i ostatecznie podpisał z kieleckim klubem dwuletni kontrakt. Boczny pomocnik lub obrońca nie zadebiutował jeszcze w pierwszej Drużynie Korony, za to dobrze radzi sobie w rezerwach, więc prędzej czy później pewnie dostanie szansę.

Piotr Celeban w Kielcach spędził rok mimo, że podpisał z Koroną czteroletni kontrakt. Na Ściegiennego trafił w 2007 roku, w rundzie wiosennej sezonu 2007/2008 Celeban był podstawowym zawodnikiem Korony, jednak na wiosnę przegrywał rywalizację z innymi defensorami kieleckiej ekipy. Po roku trafił do Śląska Wrocław, by później w 2012 roku, na dwa lata trafić do rumuńskiego FC Vaslui. W 2014 roku wrócił do Wrocławia i gra w drużynie z Dolnego Śląska do dziś.

Marcin Robak w Koronie pojawił się w 2006 roku i w stolicy województwa świętokrzyskiego szło mu dobrze, bo trafiał do siatki dość regularnie. W 2008 roku zamienił zdegradowaną Koronę, na łódzki Widzew, gdzie był pierwszoplanową postacią drużyny grającej na zapleczu Ekstraklasy. Po Widzewie, napastnik wyjechał do Turcji (Konyaspor, Mersin İdman Yurdu), jednak nie zrobił tam kariery i już po pół roku dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klub. Piłarz wróćił do Polski i podpisał kontrakt z Pistem Gliwice, by później trafić do Pogoni Szczecin, a następnie do poznańskiego Lecha jednak po sezonie 2016/17 i licznych nieporozumieniach z ówczesnym trenerem Lecha, Nenadem Bjelicą, Marcin Robak zdecydował się opuścić Wielkopolskę i trafił do Śląska, którego reprezentuje nada.

autor: K.D.
foto: Newspix /Łukasz Grochala/CyfraSport